Трябва ли да начислите ДДС при продажба на стоки към трети страни /извън ЕС/?

Трябва ли да начислите ДДС при продажба на стоки към трети страни /извън ЕС/?

В случай, че извършвате продажба на стоки към трета страна /страна извън ЕС/ сте освободени от начисляване на ДДС. 

По смисъла на ЗДДС и чл.45. „Облагаема доставка с нулева ставка е: 
– доставката на стоки, които се изпращат или превозват от място на територията на страната до трета страна или територия от или за сметка на доставчика.“

Същото  е дължимо в страната, в която се внася стоката.
За доказуемост следва да представите доказателства, че стоките са били изнесени в държава извън ЕС, като се съобразите с разпоредбата на чл.21, ал.1 от правилника за прилагане на ДДС.

ДДС при продажба на стоки към трети страни