август 13, 2019

Трябва ли да се регистрирате по ДДС, ако получавате фактури от facebook или Google.

Ако сте данъчно задължено лице /независимо дали ФЛ или ЮЛ/ и използвате рекламните услуги на Facebook или Google, за вас възниква задължение за регистрация по ЗДДС […]
август 3, 2019

Закупувате употребяван автомобил от страна-членка на ЕС! Дължите ли ДДС в България?

В случай, че Вие като физическо лице придобивате употребяван лек автомобил за собствени нужди от страна-членка на ЕС, не сте задължени да декларирате доставката и съответно […]
август 2, 2019

Продавате недвижим имот! Дължите ли ДДС при продажбата?

В случай, че продавате недвижим имот и се колебаете дали е необходимо да начислявате ДДС на продажбата Ви, от съществено значение за облагане на вашата сделка […]
август 1, 2019

Трябва ли да начислите ДДС при продажба на стоки към трети страни /извън ЕС/?

В случай, че извършвате продажба на стоки към трета страна /страна извън ЕС/ сте освободени от начисляване на ДДС.  По смисъла на ЗДДС и чл.45. „Облагаема […]